Plebiscyt. Nominowany do tytułu Płocczanina Roku 2025: Andrzej Markowski

-Od wielu lat aktywnie działa w środowisku edukacyjnym, harcerskim i społecznym. Swoją drogę zawodową rozpoczął w 1970 roku, podejmując pracę w Zespole Szkół Technicznych jako nauczyciel przedmiotów zawodowych. Już w tym okresie związał się z ZHP. Dziś jest aktywnym rzecznikiem środowiska seniorów

Równolegle od wielu lat angażuje się w życie społeczne miasta. Od 2016 roku jest członkiem Płockiej Rady Seniorów, a od pięciu lat jej przewodniczącym. Od początku swojej kadencji działa pod hasłem „Od przedszkola do seniora”, podkreślając znaczenie międzypokoleniowej integracji i aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym.

Regularnie występuje w lokalnych mediach, współorganizuje liczne inicjatywy i wydarzenia, na przykład Płockie Powitanie Wiosny, Miesiąc Seniora, Płockie Dni Seniora obejmujące Paradę, Prywatkę, konkurs Senior Godny Naśladowania i Senioriadę, czyli Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów (uczestnicy pokazują, że aktywność, twórczość i wspólne działanie nie mają wieku). Wszystkie one są wydarzeniami pełnymi radości, wzruszeń i pięknych chwil, które integrują środowisko senioralne, łączą pokolenia i przypominają, jak wielką wartością jest doświadczenie, mądrość i optymizm starszego pokolenia.

Angażuje się w działania na rzecz aktywizacji osób starszych, zachęcając ich do wychodzenia z domu, uczestnictwa w wydarzeniach oraz integracji w ramach klubów seniora i organizacji społecznych. Z powodzeniem zabiegał o utworzenie nowego Klubu Seniora, który od kilku tygodni działa na Podolszycach Południe. Współpracuje z instytucjami miejskimi oraz różnymi środowiskami działającymi na rzecz seniorów. Jego wieloletnia aktywność świadczy o konsekwentnym zaangażowaniu na rzecz lokalnej społeczności, edukacji, wychowania młodzieży oraz łączenia pokoleń.

Zasady głosowania:

1. Głosowanie odbywa się online, jednak niezbędne do udziału w nim jest posiadanie telefonu komórkowego, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym.

2. Proces głosowania odbywa się za pośrednictwem strony https://plocczaninroku.plebiscyt.org.

3. Każdy głosujący może zagłosować tylko jeden raz z jednego numeru telefonu.

4. Każdy głosujący może wybrać tylko jednego kandydata (lub nominowaną grupę osób).

5. Głosowanie jest bezpłatne, trwa do 15 czerwca 2026 r. do godziny 23.59.

6. Po wybraniu kandydata system poprosi o wprowadzenie: imienia, nazwiska i numeru telefonu komórkowego osoby oddającej swój głos. Dane są rejestrowane w bazie i niezbędne do wygenerowania oraz wysłania SMS-em kilkucyfrowego kodu weryfikacyjnego.

7. Użytkownik wprowadza otrzymany kod w formularzu na stronie.

8. Po weryfikacji system rejestruje głos jako ważny.

9. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla jednej osoby.

10. Aby rozpocząć głosowanie, użytkownik klika przycisk „Rozpocznij głosowanie”.


Organizatorami plebiscytu są Gazeta Płocka i Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, partnerem – Urząd Miasta Płocka.

Kategoria: News, Płocczanie

Udostępnij artykuł:

Polityka prywatności © 2026 Gazeta Płocka. Projekt i wykonanie: Hedea.pl