Plebiscyt. Nominowani do tytułu Płocczanina Roku 2025: duet KEVSKI – Gabriel Czerniejewski i Wiktor Mieczykowski
-„To, co dla jednych byłoby szczytem artystycznych marzeń i wierzchołkiem kariery, dla nich stało się punktem startu” – zachwyca się Muno.pl. Serwis uściśla, że w 2025 roku młody duet z Płocka zagrał w londyńskiej Royal Albert Hall, jednej z najbardziej kultowych sal koncertowych świata. Tej samej, w której prezentowali się m.in. The Beatles, Elton John, Led Zeppelin czy Adele.
Gabriel gra na fortepianie, Wiktor na skrzypcach. Absolwenci płockiej szkoły muzycznej, pierwszy związał się z Royal College of Music w Londynie, drugi kontynuował naukę na Akademii Muzycznej w Poznaniu.
– Od zawsze jednak lubiliśmy trochę „zdradzać” klasykę – opowiadają dziennikarzom.
“Mimo zdobycia ponad 50 nagród na międzynarodowych konkursach oraz występów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy, duet zdecydował się porzucić ścieżkę muzyki klasycznej, by stworzyć własne miejsce w historii muzyki elektronicznej” – zdaje się potwierdzać TVN.
No może… nie do końca. Tak naprawdę, to nigdy klasyki młodzi płocczanie nie porzucili…
Najpierw, kiedy zamarzyli sobie, aby tworzyć coś własnego, zaczęli od nagrywania coverów znanych piosenek na fortepian i skrzypce. Dziś zaś starają się łączyć klasykę z elektroniką (taką odmianę ich muzyki określa się jako melodic house). Reinterpretują największe utwory tej drugiej, łącząc subtelną, nowoczesną warstwę elektroniczną z wyszukaną akustyczną elegancją fortepianu i skrzypiec. Daje to niesamowite unikatowe brzmienie – jak się okazuje, entuzjastycznie przyjmowane w europejskich salach koncertowych.
Tak było też we wspomnianej Royal Albert Hall. Płocczanie pojechali tam na zaproszenie i wystąpili u boku duetu wybitnych artystów sceny muzyki elektronicznej – Adriatique, a ich ostatnie nagranie z występu razem z WhoMadeWho podczas X Future with John Summit przekroczylo 16 mln wyswietleń. Jeszcze w tym roku zaczynają nowy projekt pod nazwa MAESTRO by KEVSKI, który będzie wyjątkowym, pełnym emocji wydarzeniem artystycznym. Emocje te towarzyszyć będą dźwiękom fortepianu, skrzypiec i subtelnej warstwy elektronicznej. To będzie nowe spojrzenie na najbardziej znane utwory muzyki elektronicznej i nie tylko.
Dodajmy, że w ub.r. Mieczykowski i Czerniejewski po raz pierwszy zrealizowali projekt Bass Guys – Live Set Open Recording Session w ramach stypendium artystycznego prezydenta Płocka dla młodzieży. Miał na celu przybliżenie mieszkańcom miasta procesu tworzenia i rejestrowania muzyki elektronicznej na żywo. W tym roku duet będzie realizować dla płocczan projekt KEVSKI Visual Experience – audiowizualny, łączący muzykę elektroniczną z filmowym obrazem i narracją wizualną. Ważnym przesłaniem inicjatywy jest motywowanie młodych ludzi do realizacji własnych marzeń oraz udowodnienie, że także z Płocka można budować międzynarodową karierę artystyczną.
Zasady głosowania:
1. Głosowanie odbywa się online, jednak niezbędne do udziału w nim jest posiadanie telefonu komórkowego, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym.
2. Proces głosowania odbywa się za pośrednictwem strony https://plocczaninroku.plebiscyt.org.
3. Każdy głosujący może zagłosować tylko jeden raz z jednego numeru telefonu.
4. Każdy głosujący może wybrać tylko jednego kandydata (lub nominowaną grupę osób).
5. Głosowanie jest bezpłatne, trwa do 15 czerwca 2026 r. do godziny 23.59.
6. Po wybraniu kandydata system poprosi o wprowadzenie: imienia, nazwiska i numeru telefonu komórkowego osoby oddającej swój głos. Dane są rejestrowane w bazie i niezbędne do wygenerowania oraz wysłania SMS-em kilkucyfrowego kodu weryfikacyjnego.
7. Użytkownik wprowadza otrzymany kod w formularzu na stronie.
8. Po weryfikacji system rejestruje głos jako ważny.
9. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla jednej osoby.
10. Aby rozpocząć głosowanie, użytkownik klika przycisk „Rozpocznij głosowanie”.
Organizatorami plebiscytu są Gazeta Płocka i Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, partnerem – Urząd Miasta Płocka.
Udostępnij artykuł:

Zobacz także

„Sokół” – jeden jedyny autobus na nowej prywatnej linii Płock – Sierpc. Uruchomił ją p. Edmund Cybulski
Autor: Michał Kacprzak
Pigcasso to świnia. A Congo – małpa, konkretnie szympans. Jedno z jego dzieł miał na ścianie swej pracowni Picasso
Autor: Aleksander Niweliński
211 – tyle dni średnio, ale bywa, że i ponad rok czeka się na pierwszą wizytę u okulisty. Długie kolejki są nawet do gabinetów prywatnych
Autor: Jarosław Wanecki
Dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Narodowych Sił Zbrojnych
Autor: Gazeta Płocka
Plebiscyt Płocczanin Roku 2025. Pięć nominacji, sześcioro wspaniałych. Muzycy, pisarze, społecznicy… – bez nich Płock nie byłby miastem, jakie znamy. Głosujcie
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Misiura, Sadczuk, Kucharski… Jeszcze parę tygodni temu mieli dalej razem budować Wisłę Płock. Dziś mogą odejść wszyscy
Autor: ja
Ależ początek nowego sezonu Ekstraklasy dla nafciarzy! Najpierw wyjazd do Rakowa, a potem po kolei: Widzew, Wisła Kraków, Lech, GKS
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Dwa niebezpieczne wypadki. Na Radziwiu BMW uderzyło w drzewo, 24-letni kierowca w stanie zagrażającym życiu. Na Strzeleckiej pierwszeństwa nie ustąpił czerwoniak
Autor: Gazeta Płocka




