Słynną płocką parę wodną widać nie tylko z Varso Tower, ale i z Pałacu Kultury i Nauki. A nawet – i to z poziomu gruntu! – z okolic Łodzi

Wykonywanie zdjęć z ogromnych odległości to równie ogromna frajda i okazja do bicia kolejnych rekordów.

Kominy w Płocku widoczne z okolic Łodzi. Fot. Tomasz Zawisza

W czwartek pokazaliśmy zdjęcia dwóch fotografów związanych z serwisami dalekiewidoki.pl i dalekiekiehoryzonty.pl: Pawła Kłaka i Łukasza Wawrzyszki. Czytajcie: Zobaczyć Płock z… Warszawy? Oni już widzieli – mają zdjęcia. Wy też je zrobicie, ale… >>

Kiedy już publikowaliśmy ten materiał, raz jeszcze skontaktowaliśmy się z jednym z nich. – Tamte fotografie, owszem, są niesamowite, powstały już jakiś czas temu, ale mam coś zupełnie świeżego – zagaił pan Paweł i postanowił nas zainteresować nowymi, bo listopadowymi zdjęciami Tomasza Zawiszy.

Okazało się, że jeśli się ma odpowiedni sprzęt foto, to kominy płockiego kombinatu widać nie tylko z tarasu Varso Tower (230 m, ogólnodostępny ma być dopiero za kilka miesięcy), ale również z ulokowanego 120 m niżej punktu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. – Przy dobrej widzialności można dostrzec z niego obłoki kondensacyjne z płockich kominów – relacjonuje Tomasz Zawisza.

On również jest autorem wcześniejszych zdjęć z Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich – to zaledwie kilkaset metrów od granicy Łodzi, na jej północnym wschodzie; pod względem administracyjnym znajduje się na terenie dwóch – oprócz Łodzi są to Brzeziny. – To najprawdopodobniej najdalsze miejsce, z którego Płock widać z poziomu gruntu! [zdjęcie na górze strony i poniżej – red.] – dodaje Zawisza.

Kominy w Płocku widoczne z okolic Łodzi. Fot. Tomasz Zawisza
Kominy w Płocku widoczne z okolic Łodzi. Fot. Tomasz Zawisza

Kategoria: Ciekawostki, News

Udostępnij artykuł:

Polityka prywatności © 2025 Gazeta Płocka. Projekt i wykonanie: Hedea.pl