Siatkarze KPS i piłkarki ręczne Jutrzenki bohaterami weekendu. Co do nich należało, zrobili też piłkarze ręczni Wisły. Za to nożni…
… wyraźnie nie dojechali z formą, zepsuli kibicom weekend i pozbawili ich marzeń.

Piłka ręczna. Jutrzenka awansowała do Ligi Centralnej Kobiet
Cały Płock trzymał kciuki za płocczanki, które w turnieju mistrzyń walczyły w hali Siedemdziesiątki.
Te zmagania były zwieńczeniem sezonu, w którym w fazie ligowej nasze szczypiornistki wygrały ze znaczną przewagą. W turnieju finałowym szczególnie zacięty był pierwszy mecz.
- KS Zgoda Ruda Śląska – MMKS Jutrzenka Płock 24:25 (11:13)
- Jutrzenka – ROKiS Radzymin Marcovia Marki 34:22 (17:8)

- Fot. Jutrzenka. Mnóstwo informacji, zdjęć – tu >>
Siatkówka. Historyczny awans KPS do I ligi

O finałowym turnieju o awans do I ligi – w weekend w Wieluniu zagrały w nim cztery drużyny – opowiada trener Marcin Lubiejewski:
Wyniki:
- WKS Wieluń – KPS Płock 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)
- Energa Trefl Gdańsk – KPS Płock 2:3 (25:21, 20:25, 25:16, 16:25, 8:15)
- KPS Płock – AVIA Solar Sędziszów Małopolski 1:3, ( 23:25, 25:23, 18:25, 19:25).
- Mnóstwo informacji, zdjęć o drodze KPS do I ligi – rozgrywkach ligowych, turnieju półfinałowym i finałowym – tu >>
- Fot. KPS
Piłka ręczna. Orlen Wisła – PGE Wybrzeże Gdańsk 70:39
Szczypiorniści Orlen Wisły są już w finale Superligi.
W rewanżu półfinałowego dwumeczu z PGE Wybrzeże rozgromili gdańszczan 38:18 (21:9). Jako pierwszy bramkę zdobył Marcel Sroczyk,. Jak się okazało po ostatnim gwizdku, to on i Michał Daszek byli najskuteczniejszymi zawodnikami meczu w Orlen Arenie. Przypomnijmy, że w pierwszym kilka dni temu, w pierwszym pojedynku było 32:21 (16:8) dla płocczan. Fot. Jerzy Stankowski / SPR Wisła Płock

Pierwszy finałowy mecz z Industrią Kielce – w niedzielę, 24 maja o godz. 12.30 w Płocku
- Szczegółowa relacja z meczu z Wybrzeżem – tu >>
Piłka nożna. Wisła Płock – Motor Lublin 0:4
Równie niekomfortowo jak szczypiorniści Wybrzeża po dwóch wyraźnych porażkach z nafciarzami mogli się poczuć w niedzielę piłkarze nożni Wisły.
Im żadnych złudzeń nie pozostawili piłkarze Motoru, którzy dzięki temu uratowali się przed spadkiem do I ligi. Nafciarze, rewelacja pierwszej rundy rozgrywek, zapewnili to sobie wcześniej. Niestety, trzecia z rzędu porażka sprawiła, że praktycznie stracili szanse na zdobycie medalu lub zajęcie miejsca dającego promocję do europejskich pucharów. Fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock

Do zakończenia sezonu Wiśle pozostają dwa mecze: w dwie soboty, 16 i 23 maja, obydwa o 17.30 – najpierw w Płocku z Górnikiem Zabrze, potem w Poznaniu z Lechem.
Przeczytajcie:
- szczegółową relacja z meczu z Motorem – tu… >>
- … i wypowiedź trenera Wisły Mariusza Misiury>>.
Niestety, przegrały również panie. W 18. kolejce 2. ligi piłki nożnej kobiet Wisła Płock uległa na wyjeździe AKS SMS Łódź 0:2 (0:2). W 3. lidze męskiej rezerwy Wisły zremisowały u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:2.
Zdj. na górze strony: fot. KPS, Jutrzenka, Jerzy Stankowski / SPR Wisła Płock, Sebastian Wiciński / Wisła Płock
Udostępnij artykuł:

Zobacz także

„Sokół” – jeden jedyny autobus na nowej prywatnej linii Płock – Sierpc. Uruchomił ją p. Edmund Cybulski
Autor: Michał Kacprzak
Pigcasso to świnia. A Congo – małpa, konkretnie szympans. Jedno z jego dzieł miał na ścianie swej pracowni Picasso
Autor: Aleksander Niweliński
211 – tyle dni średnio, ale bywa, że i ponad rok czeka się na pierwszą wizytę u okulisty. Długie kolejki są nawet do gabinetów prywatnych
Autor: Jarosław Wanecki
Dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Narodowych Sił Zbrojnych
Autor: Gazeta Płocka
Plebiscyt Płocczanin Roku 2025. Pięć nominacji, sześcioro wspaniałych. Muzycy, pisarze, społecznicy… – bez nich Płock nie byłby miastem, jakie znamy. Głosujcie
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Misiura, Sadczuk, Kucharski… Jeszcze parę tygodni temu mieli dalej razem budować Wisłę Płock. Dziś mogą odejść wszyscy
Autor: ja
Ależ początek nowego sezonu Ekstraklasy dla nafciarzy! Najpierw wyjazd do Rakowa, a potem po kolei: Widzew, Wisła Kraków, Lech, GKS
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Dwa niebezpieczne wypadki. Na Radziwiu BMW uderzyło w drzewo, 24-letni kierowca w stanie zagrażającym życiu. Na Strzeleckiej pierwszeństwa nie ustąpił czerwoniak
Autor: Gazeta Płocka



