Koń jaki jest, każdy widzi. Ja widzę konie może trochę inaczej, a może tak jak inni, ale po swojemu…

Tak mówi Ignacy50, którego wystawę zdjęć „Krótkie historie o koniach” od piątku będzie można oglądać w Mediatece. Wernisaż o godz. 17.

Ignacy Cembrzyński, fotografik z Bielska Białej, znany szerszej publiczności jako Ignacy50, już dwukrotnie wystawiał swoje prace podczas „Płockich dni fotografii”. Mieliśmy wówczas okazję obejrzeć jego zdjęcia z różnych zakątków świata w ramach cyklu „Dziesięć krótkich historii o człowieku”.

– Tym razem na 20 wielkoformatowych fotogramach chcemy pokazać powstające przez wiele lat prace Ignacego50 z cyklu „Krótkie historie o koniach” – mówi prezes zarządu Fundacji Fotografia Polska Henryk Malesa. – Każdy z tych obrazów, poprzez niemal magiczne zespojenie koni w ruchu, w galopie z otaczającym je krajobrazem, roślinnością stanowi odrębną, niepotwarzalną historię, którą można się zachwycać i wzruszać.

Sam autor wystawy widzi konie „może trochę inaczej, a może tak jak inni, ale po swojemu”: – Oczarowała mnie ich magia. Każde ich fotografowanie to okazja do bycia blisko. A to chwile, do których chce się wracać. I wracam, a efektem są kolejne „krótkie historie o koniach…”.


Cembrzyński fotografuje z przerwami od 45 lat. Jego zdjęcia można było oglądać na wystawach w Polsce, ale nie tylko. Także w ramach zbiorowych ekspozycji w Nowym Jorku, Kapsztadzie, Londynie.

Piątkowe wydarzenie w płockiej Mediatece (ul. Kościuszki 3b) rozpocznie się o godz. 17, wstęp wolny.

Fot. Ignacy50

Kategoria: Kultura, News

Udostępnij artykuł:

Polityka prywatności © 2026 Gazeta Płocka. Projekt i wykonanie: Hedea.pl