
Platforma Obywatelska
Polacy są mistrzami świata w pomaganiu. Potrafimy i, co najważniejsze, chcemy to robić
W ostatnią niedzielę, jak co roku od 33 lat, grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. A ja jak zawsze ją wspierałam poprzez zbiórkę do puszki, aukcje, wirtualną skarbonkę.

Dlaczego grałam z WOŚP i będę to robiła do końca świata i jeden dzień dłużej?
Orkiestra zbiera co roku wielką kwotę (w ubiegłym roku przeszło 280 mln zł) na zakup sprzętu, z którego korzystają chore dzieci, seniorzy i my wszyscy. Gdy jestem w szpitalach widzę wiele urządzeń z serduszkami WOŚP, dzięki którym ratowane jest życie chorych.
Wszystkich, także tych, którzy hejtują tę akcję.



Polacy są mistrzami świata w pomaganiu, wiele razy testowaliśmy nasze serca w różnych akcjach charytatywnych. Potrafimy i, co najważniejsze, chcemy to robić.
W ten sposób uczymy młodych ludzi wrażliwości na potrzeby innych, słabszych, potrzebujących pomocy. Aby umieli się dzielić z innymi i działać jako wolontariusze. Jest to wychowanie obywatelskie, które na zawsze pozostawia ślad w ich myśleniu o świecie, uczy empatii, zrozumienia potrzeb innych, odrzucania postaw egoistycznych.
Młodzi ludzie od trzydziestu trzech lat sprawdzają się w tej roli znakomicie. Już drugie pokolenie wspiera Orkiestrę i gra z Owsiakiem.
Zawsze z wielkim wzruszeniem obserwuję seniorów, którzy wrzucają niewielkie kwoty do mojej puszki, aby wesprzeć akcję, dostać serduszko, które łączy tego dnia wszystkich pomagających. I tłumaczą mi zawsze dlaczego mogą tylko tak niewiele dać ze swoich skromnych środków.
A przecież to wspaniałe, że dzielą się tym, co mają, z innymi.
WOŚP to wspaniała inicjatywa i dlatego, jeżeli ktoś nie chce lub nie lubi pomagać, niech chociaż nie przeszkadza.
Czytajcie też:
Elżbieta Gapińska
Posłanka na Sejm VII, VIII, IX i X kadencji (wiceprzewodnicząca komisji edukacji i nauki), przewodnicząca Rady Miasta Płocka 2010-2011, radna RMP 2006-2010 (przewodnicząca komisji edukacji)
Poglądy zawarte w felietonach, opiniach – nie ingerujemy w ich tematykę i treść – nie muszą odzwierciedlać stanowiska redakcji. Autorzy przedstawiają w nich swoje zdanie na różne tematy.
Udostępnij artykuł:
Zobacz także
Nawet w szpitalu człowiek nie może się czuć swobodnie i bezpiecznie
Autor: Gazeta PłockaTak, daleko nam do Buenos Aires czy Tokio, ale… W niechlubnych rankingach najgłośniejszych miast w kraju jesteśmy
Autor: Jarosław WaneckiPożar w Zągotach. Nie żyje jedna osoba
Autor: Gazeta PłockaKarol „Mieszkanie Plus” Nawrocki przyjeżdża do Płocka. Zapytajmy go o pana Jerzego [WERSJA DLA ELEKTORATU TRZASKOWSKIEGO]
Autor: ChatGPT„Nie dam się złamać” – Karol Nawrocki przyjeżdża do Płocka mimo medialnej nagonki [WERSJA DLA SYMPATYKÓW NAWROCKIEGO]
Autor: ChatGPTBraun w Płocku: Żonkil to… symbol hańby, obsikiwania terytorium, tryumfalizmu żydowskiego [DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH]
Autor: Arkadiusz AdamkowskiTumska bez straganów. Amerykanie zdziwieni, że mamy zoo. Fara żyje, Włodkowic w czołówce rankingu uczelni, a Zajączkowski zwolniony
Autor: Opr. Arkadiusz AdamkowskiTumult w więzieniu, interweniowały policja i wojsko. A na ulicach, nawet na Tumskiej, kompromitujące Płock dziwolągi…
Autor: Michał Kacprzak