Plebiscyt. Nominowany do tytułu Płocczanina Roku 2024: Michał Wyrębkowski

Czytajcie: Już wszystko jasne – sześć nominacji, siedem wspaniałych osób… Wybieramy Płocczanina Roku 2024. Głosujcie! >>

>>> UWAGA, UWAGA! Tu głosujemy, bezpłatnie, do 15 czerwca – kliknijcie >>

Michał Wyrębkowski był uczniem Jagiellonki, gdy rówieśnicy z Płocka zaufali mu, powierzając funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta. To w tamtym czasie nastoletni samorządowcy zorganizowali m.in. świetnie ocenianą debatę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Laureat pięciu olimpiad, na pożegnanie ze szkołą zdawał maturę polską i międzynarodową. Jako jeden z nielicznych na świecie otrzymał maksymalną liczbę punktów – osiem egzaminów zaliczył na 100 proc. Zna w stopniu zaawansowanym sześć języków obcych.

Na University of Pennsylvania dostał się, mogąc się pochwalić jedną z najwyższych lokat spośród zdających. Już na uczelni uzyskał Penn World Scholar – był wśród 15 najlepszych studentów z całego świata. Organizował na swoim uniwersytecie spotkanie z Lechem Wałęsą – były prezydent przedstawiał m.in. polski punkt widzenia na pomoc Ukrainie.

W wieku ledwie 22 lat został w ub.r. dyrektorem badawczym ds. europejskich w Instytucie CELI Uniwersytetu Yale. Prowadził badania nad sankcjami technologicznymi, interesuje się połączeniem energetyki, bezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

„Jest jednym z najsilniejszych młodych umysłów, jakie poznałem. Interdyscyplinarność jego umysłu wręcz poraża” – tak pod koniec ub.r. komplementował płocczanina Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytetu WSB Merito. Zaproponował, że stworzy platformę, na której „w każdym tygodniu Michał i wyjątkowo ja będziemy Wam opisywać świat nauki. To będzie jeden z najlepszych newsletterów w tym kraju”.

W ciągu jednego dnia zapisało się na niego 7 tys. osób!

Sam Michał Wyrębkowski wyjaśnia: „Piszemy o megatrendach takich jak sztuczna inteligencja, transformacja energetyczna czy zmiany w geopolityce i bezpieczeństwie, jakie zachodzą na świecie i jak możemy je wykorzystać jako dziejową szansę dla Polski”.

Poznał wiceprezesa Mety, laureata nagrody Turinga i jednego z ojców AI – Yanna LeCuna. „Przejechał ze mną ponad tysiąc km po USA, by stworzyć serię rozmów z jednym z największych naukowców Uniwersytetu Harwardzkiego. Kończy pisać książkę” – dodaje Kawecki.

>>> UWAGA, UWAGA! Tu głosujemy, bezpłatnie, do 15 czerwca – kliknijcie.

Zasady głosowania:

1. Głosowanie odbywa się online, jednak niezbędne do udziału w nim jest posiadanie telefonu komórkowego, na który głosujący otrzyma SMS z kodem weryfikacyjnym.

2. Proces głosowania odbywa się za pośrednictwem strony https://plocczaninroku.plebiscyt.org.

3. Każdy głosujący może zagłosować tylko jeden raz.

4. Każdy głosujący może wybrać tylko jednego kandydata (lub nominowaną grupę osób).

5. Głosowanie jest bezpłatne.

6. Po wybraniu kandydata system poprosi o wprowadzenie: imienia, nazwiska i numeru telefonu komórkowego osoby oddającej swój głos. Dane są rejestrowane w bazie i niezbędne do wygenerowania oraz wysłania SMS-em kilkucyfrowego kodu weryfikacyjnego.

7. Użytkownik wprowadza otrzymany kod w formularzu na stronie.

8. Po weryfikacji system rejestruje głos jako ważny.

9. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla jednej osoby.

10. Aby rozpocząć głosowanie, użytkownik klika przycisk „Rozpocznij głosowanie”.

Kategoria: News, Płocczanie

Udostępnij artykuł:

Polityka prywatności © 2025 Gazeta Płocka. Projekt i wykonanie: Hedea.pl