Umowa podpisana, może się zaczynać budowa. Nowa Przemysłowa ma być gotowa do grudnia przyszłego roku

Koszt inwestycji – 36,4 mln zł, z tego aż 25 mln zł z Funduszy Europejskich.

Według miasta budowa nowej Przemysłowej poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, otworzy nowe tereny inwestycyjne, zwiększy atrakcyjność obszaru dla przyszłych inwestorów.

Ul. Przemysłowa była i jest modernizowana etapami od 2016 r. Najpierw na Kostrogaju, później na odcinku między ul. Tysiąclecia a ul. NSZ. W październiku ub.r. miasto ogłosiło przetarg na wybór wykonawcy kolejnego etapu w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych SA z Gostynina, ale jeden z oferentów odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta pod koniec marca protest odrzuciła i w piątek została podpisana umowa.

Ten etap to 2,5 km drogi wraz z pełną infrastrukturą podziemną, zjazdami, dwoma rondami, zatokami autobusowymi, chodnikiem, oświetleniem i ścieżką rowerową.

Inwestycja zakłada budowę samej drogi, głównie na obszarach niezabudowanych – od węzła „Trzepowo” obwodnicy (na zdj.) do drogi powiatowej nr 5205W (przedłużenie ul. Sierpeckiej) wraz z infrastrukturą techniczną. Chodzi o kanalizację deszczową, sanitarną, wodociągową, budowę kanału technologicznego, wykonanie dwóch wylotów wód deszczowych w jarze Brzeźnicy. Jednocześnie planuje się zaprojektowanie i budowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej zasilającej Nową Przemysłową. – Uzbroimy ok. 60 ha terenów inwestycyjnych. Będą one stanowić potencjał dla przedsiębiorców, co w konsekwencji przełoży się na kolejne miejsca pracy dla Płocczan – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Realizacja zadania ma potrwać 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Fot. UMP

Kategoria: News

Udostępnij artykuł:

Polityka prywatności © 2026 Gazeta Płocka. Projekt i wykonanie: Hedea.pl