Śmiać się czy płakać? „Prywatna impreza” na cmentarzu w Goleszynie. Parafia apeluje o szacunek
„Kochani, cmentarz jest miejscem ciszy, modlitwy i zadumy” – przypomina wiernym.

Do wpisu na Facebooku parafia św. Mateusza dołącza zdjęcie ilustrujące „nieprzyjemny incydent” na cmentarzu. Widać pozostawione przedmioty: torbę oraz dwie butelki po wódce – najprawdopodobniej nie do końca opróżnione, choć trudno to stwierdzić z pewnością stuprocentową. Nie wiadomo również, czy „prywatna impreza” (cytat z wpisu) została gwałtownie przerwana, a jej uczestnicy w pośpiechu opuścili miejsce zdarzenia, czy po prostu uznali, że sprzątanie po sobie nie jest konieczne.
Na cmentarzu „należy zachowywać się godnie, by uszanować jego świętość” – dodaje w komunikacie parafia, prosząc mieszkańców o dbałość o porządek, czujność i zgłaszanie podobnych niewłaściwych sytuacji bezpośrednio do proboszcza.
Brzmi poważnie, ale internet – jak to internet – rządzi się własnymi prawami. Pod wpisem są już komentarze, w których zamiast oburzenia dominuje humor, momentami dość czarny. „Każdy inaczej znosi śmierć bliskich” – zauważa jeden z komentujących. Inny dorzuca: „Kto nie był na grobie z flaszką, żeby wypić z nieżyjącym kumplem, niech pierwszy rzuci granitem”.
Na tym nie koniec, bo dyskusja błyskawicznie idzie w kierunku poszukiwania imprezowiczów. Pół Goleszyna najwyraźniej wie, kto stoi za „incydentem”, choć oficjalnie nikt nic nie mówi. Są już też pierwsze pomysły resocjalizacyjne – np. taki, żeby w ramach zadośćuczynienia sprawca lub sprawczyni rozpoczęli od „wyszorowania tej kostki brukowej”.
Tymczasem parafia liczy, że podobne sytuacje więcej się nie powtórzą – i że nekropolia pozostanie jednak miejscem spotkań wyłącznie z pamięcią o zmarłych.
Fot. Facebook / Parafia św. Mateusza w Goleszynie
Udostępnij artykuł:

Zobacz także

„Sokół” – jeden jedyny autobus na nowej prywatnej linii Płock – Sierpc. Uruchomił ją p. Edmund Cybulski
Autor: Michał Kacprzak
Pigcasso to świnia. A Congo – małpa, konkretnie szympans. Jedno z jego dzieł miał na ścianie swej pracowni Picasso
Autor: Aleksander Niweliński
211 – tyle dni średnio, ale bywa, że i ponad rok czeka się na pierwszą wizytę u okulisty. Długie kolejki są nawet do gabinetów prywatnych
Autor: Jarosław Wanecki
Dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Narodowych Sił Zbrojnych
Autor: Gazeta Płocka
Plebiscyt Płocczanin Roku 2025. Pięć nominacji, sześcioro wspaniałych. Muzycy, pisarze, społecznicy… – bez nich Płock nie byłby miastem, jakie znamy. Głosujcie
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Misiura, Sadczuk, Kucharski… Jeszcze parę tygodni temu mieli dalej razem budować Wisłę Płock. Dziś mogą odejść wszyscy
Autor: ja
Ależ początek nowego sezonu Ekstraklasy dla nafciarzy! Najpierw wyjazd do Rakowa, a potem po kolei: Widzew, Wisła Kraków, Lech, GKS
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Dwa niebezpieczne wypadki. Na Radziwiu BMW uderzyło w drzewo, 24-letni kierowca w stanie zagrażającym życiu. Na Strzeleckiej pierwszeństwa nie ustąpił czerwoniak
Autor: Gazeta Płocka


