Wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej, były radny, wiceburmistrz i wiceszef dzielnicowych struktur partii prezesem spółki z Grupy Orlen
Karierę w Orlen Administracji zaczął robić nieco ponad rok temu, kilka miesięcy po tym jak w ostatnich wyborach samorządowych przegrał walkę o sejmikowy mandat radnego wojewódzkiego. Kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej.
Karierę w Orlen Administracji zaczął robić nieco ponad rok temu, kilka miesięcy po tym jak w ostatnich wyborach samorządowych przegrał walkę o sejmikowy mandat radnego wojewódzkiego. Kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej.
Więcej o samorządowo-politycznej działalności Ozimka pisze Wirtualna Polska, która w styczniu ub.r. o dyrektorskiej posadzie działacza w Orlen Administracji poinformowała jako pierwsza: „W przeszłości był kilka razy delegatem PO na zjazd regionu w powiecie, sekretarzem koła PO na Mokotowie, wiceprzewodniczącym dzielnicowych struktur Platformy. Od listopada 2010 do lutego 2016 r. był radnym z ramienia PO. A później wiceburmistrzem w dzielnicy”.
W ostatnich wyborach samorządowych przegrał walkę o sejmikowy mandat radnego wojewódzkiego. Startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Wśród jej kandydatów w swoim okręgu wyborczym uzyskał zdecydowanie najgorszy wynik.

Dziennikarze wspomnieli także o kontrowersjach związanych z działalnością samorządową Jana Ozimka w czasie, gdy był wiceburmistrzem Mokotowa.
Trzy lata temu miał podjąć decyzję o warunkach zabudowy dla apartamentowca przy al. Żwirki i Wigury w Warszawie. Miało to się stać kilka tygodni przed uchwaleniem przez Radę Warszawy planu zagospodarowania, który wykluczył taką możliwość. Postępowanie urzędu dzielnicy skrytykował stołeczny ratusz: „Skutki i waga wykazanych naruszeń prawa materialnego oraz proceduralnego mogą budzić uzasadnione wątpliwości co do wymaganego w procedurze administracyjnej obiektywizmu i rzetelności w ocenie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego”.
Nowy plan zagospodarowania wszedł wtedy w życie, możliwość zabudowy działki została wygaszona., deweloper zażądał 23 mln zł odszkodowania. M.in. Stowarzyszenie „Miasto Jest Nasze” skierowało sprawę do prokuratury. Tam pozostaje w toku, nikt nie usłyszał zarzutów.
Tymczasem Ozimek kontynuuje karierę w Orlen Administracji. Na stronie internetowej spółki figuruje już jako prezes zarządu. Wirtualna Polska zapytała o ten awans: czy spółka przeprowadzała konkurs, ile osób w nim wystartowało, co zdecydowało o wyborze? Odpowiedział koncern: Jan Ozimek został prezesem 15 stycznia.
W kontekście związków z Ozimkiem w artykule WP pojawia się nazwisko Roberta Soszyńskiego, byłego burmistrza Mokotowa (2006-2008), zastępcy prezydenta Warszawy (2018-2021), przewodniczącego sejmiku (2006-2010), członka rady krajowej PO, jej władz wojewódzkich, warszawskich, dzielnicowych (Mokotów), prezesa Ciech-Service, PERN „Przyjaźń”, a obecnie – od 2024 r. – wiceprezesa Orlenu.
Na zdj.: Jan Ozimek. Fot. YouTube
Udostępnij artykuł:

Zobacz także

Filmowe migawki z tygodnia. „Bezpieczne miasteczko” Orlenu i jego atrakcje
Autor: ja
Czy wiecie, że orlenowską Nową Chemię dziś budują 34, a wcześniej nawet 54 (!) narodowości? Albo że gdyby użyty beton wlać do… Stadionu Narodowego, wypełniłby go po sam dach?
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Drugie życie olejów roślinnych. Orlen będzie je przetwarzał w nowej instalacji HVO za ponad 800 mln zł
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Znana na polskim i zagranicznych rynkach firma spod Płocka zaczyna największą w swej historii inwestycję
Autor: Arkadiusz Adamkowski
555 ton, prawie 90 metrów… Nocny transport giganta znad Wisły do Orlenu [WIDEO, FOTO]
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Paliwo drożeje momentalnie, a tanieje powoli. Kolejna wina Tuska? A może – znany także z czasu rządów PiS – mechanizm „rakiety i piórka”?
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Nie jest jeszcze gotowe, ale nocą już świeci. Mieliśmy kiedyś tak gigantyczne fluorescencyjne malowidło w Płocku?
Autor: Arkadiusz Adamkowski
Na stacji Orlenu sam upieczesz sobie pizzę, zrobisz pranie. Gdzie?
Autor: aa




